Jediná věc - Překvapivě prosté tajemství výjimečných výkonů

by Gary Keller, Jay Papasan

Kniha | E-kniha | Audiokniha


Kniha Jediná věc do 30 vteřinového shrnutí

Zaměřujete svou pozornost na správnou věc? Na tu jedinou správnou věc? Gary Keller ve své knize Jediná věc, kterou lze zařadit mezi nejvlivnější knihy 21 století, přesně vysvětluje, jak zvýšit vaši produktivitu pomocí metody, díky které se naučíte zjednodušit váš život, laserově zaměřit pozornost na to nejdůležitější na čem skutečně záleží a zkrátit si o jedno desetiletí svou cestu k úspěchu. Tato kniha vám umožní pro sebe objevit, že úspěch si vyžaduje jednoduchý záměr.  Chcete-li uspět, budete muset dělat pár věcí pro větší efekt než dělat hodně věcí s vedlejším efektem.

Jediná věc - výpisky z knihy

Musíte udělat jen jedinou věc

Kniha začíná skvělou větou: „Víte, co musíte udělat, aby se věci změnily?“

Všimli jste si, že kdykoliv jste měli obrovský úspěch, tak jste zaměřovali pozornost na jedinou věc? Kniha potvrzuje moje zkušenosti. Kdykoliv jsem zaměřoval pozornost na spoustu dalších záležitostí, výsledek byl vždy proměnlivý.

Tak jako autor knihy, i já jsem vždy kladl otázky za měřené na tajemství těch skutečně úspěšných lidí. Proč toho někteří lidé dokážou udělat o tolik více než jiní, když je jejich den stejně dlouhý? Jak je možné, že toho více udělají, více dokážou, více vydělají, více mají? Je-li čas měnou úspěchu, jak je možné, že někteří toho za stejnou dobu získají více? Odpověď zní, že se zaměřují na klíčové věci.

Minimalizují.

„Redukovat“ znamená ignorovat všechny věci, které byste mohli dělat, a dělat ty, které byste dělat měli. Těsněji tak propojíte to, co děláte, s tím, co chcete. Je třeba si uvědomit, že mimořádné výsledky jsou přímo ovlivněny tím, jak úzce se dokážete zaměřit. Klíčem k úspěšnému životu je minimalizace. Většina lidí uvažuje opačně. Myslí si, že velký úspěch stojí čas a je složitý. V důsledku toho jsou jejich kalendáře a seznamy úkolů přecpané a nezvladatelné.

Úspěch se zdá být vzdálený, a tak se začnou spokojovat s nižšími cíli. Nevědí, že velký úspěch přichází, když děláme několik málo věcí dobře; ztratí se, když se toho pokoušejí udělat příliš mnoho, ale dokončí toho málo. Za nějaký čas sníží svá očekávání, opustí své sny a zmenší své životní ambice. To však není ta správná věc, která by se měla zmenšit.

Máte jen omezené množství času a energie, takže když se věnujete příliš mnoha věcem, žádnou neuděláte pořádně. Chcete, aby se vaše úspěchy sčítaly, ale to ve skutečnosti přináší úbytek, ne nabývání. Musíte dělat méně věcí s větším efektem místo mnoha věcí s vedlejšími účinky. Snaha dělat toho příliš mnoho, i když funguje, je problematická: nedodržujete termíny, máte neuspokojivé výsledky, vysokou hladinu stresu, pracujete příliš dlouho, špatně spíte, špatně jíte, málo cvičíte a nemáte čas na rodinu a na přátele - to vše ve jménu získání něčeho, co je ve skutečnosti snazší, než si umíte představit.

Minimalizace je jednoduchý způsob, jak získat mimořádné výsledky, a funguje. Funguje vždy, všude a v jakékoli oblasti. Proč? Protože má jediný účel - dovést vás k cíli. Budete-li redukovat, jak je to jen možné, uvidíte jedinou věc. A o to jde.

.... pokračování....

Kupte si knihu: Jediná věc - Překvapivě prosté tajemství výjimečných výkonů

Kniha | E-kniha | Audiokniha