Jeden způsob, jak nemít přesvědčení

Každý z nás má různá přesvědčení o tom, že něco nemůže fungovat, že nemůžeme dosáhnout úspěchu, že nikdy nebudeme mít peníze, nebo že nedokážeme zhubnout atd. Jak nemít tato přesvědčení?

Na jedné z přednášek Wernera Erharda jsem měl možnost prožít koučink, na kterém řekl:

„Potřebuješ nějaké vysvětlení nebo získat víru, že stojíš na podlaze? Věřím, že nepotřebuješ mít jakékoliv přesvědčení o funkčnosti podlahy, přesto vše bude dobře fungovat. Když nebudeš mít přesvědčení o gravitaci, tak taky bude dobře fungovat.

Jediné, co potřebuješ, je jen věřit věcem, o kterých pochybuješ. Nemůžeš myslet na něco, čemu už věříte.“

Werner Erhard

Lidské bytí je jen svět významů. Lidé jsou jen stroje vytvářející významy. Všemu kolem nás dáváme neustále nějaký význam a když uvěříme, že je něco bezpečné a funkční, tak na to přestaneme myslet a díky tomu nemáme o tom žádné přesvědčení.

Toto rozlišení je klíčovým pro každého lídra, který vede sebe a ostatní. Bude-li mít lídr důvěru týmu a všichni budou věřit v záměr a smysl mise, tak nebudou existovat žádná přesvědčení, která by stála na cestě za vítězstvím.

Vnímám sebe a ostatní jako stroje vytvářející významy, kterým uvěří, nebo o nich začnou mít nějaká přesvědčení.

10x Attachment Autentičnost Being a leader Bohatství Breakdown Brnění Cíle Deklarace Dát své slovo Efekt rozbitého okna Emoce Epidemie Exponenciální koučink Flowave planner Integrita Kdo skutečně jsem Kontext Konverzace k akci Koučink v praxi Leadership Mise Nabídka Nový klient Nálada Odvaha Ontologie Plánovací kalendář Pocit vlastní hodnoty Pozvánka Požadavek Prokrastinace Příkaz Příspěvek Scénář vize budoucnosti Sebeúcta Slib SMARTER Strategie Síla vůle Vize Vytvořená budoucnost Zloba Závazek Štěstí