Milionová výzva – Den 02

Jak být lídr trhu a efektivně uplatňovat leadership na cestě za pasivním příjmem milion korun ročně.

Kdybych se dostal do klubu Placen za svou existenci, o kterém píši v předchozím článku Den 01, tak bych několik měsíců jen studoval, diskutoval a zkoušel si vše, co tam najdu, abych se cítil jako člověk, co všemu rozumí. Jenže to by vedlo k situaci, kdy bych po měsíci či dvou začal řešit nedostatek peněz. Začal bych pochybovat o tom, že to zvládnu. Znám to, už jsem to zažil několikrát.

Proto nyní zastávám jedno pravidlo: Bez akce, nemůžeš nic změnit a nic se nestane.

Přetav službu do produktu

Abych mohl mít pasivní příjem milion korun ročně, musím si vytvořit produkt. Jsem na leadership a stavební sklo a moje žena je expert na osobní vztahy (jak se vědomě rozejít, jak si do svého života přivolat toho pravého). Obě tyto služby je potřeba přetavit do produktu. Jediná možnost, jak to dělat je pomocí online automatického prodeje:

 • online kurzy,
 • ebooky, kontrolní listy, pracovní sešity,
 • mentoring klub pro kouče a odborníky,
 • online summit,
 • mastermind klub pro skutečné experty.

Některé služby v offline světě také dobře vydělávají:

 • osobní konzultace,
 • workshopy,
 • semináře,
 • přednášky,
 • kurzy,
 • konference

Super, produkty máme, ale co udělat jako první věc?

Co když si myslíte, že nejste expert?

Pokud si myslíte, že nejste expertem, tak je zapotřebí začít se něčemu věnovat. Bude lepší, když se necháte zaměstnat a začnete si vytvářet svou expertní činnost. Právě v klubu placen za svou existenci se můžete inspirovat. Jsou tam ženy, co pletou košíky, kojí miminka, cvičí jógu atd. Možná jste do teď pracovali jako projektant, manažér, prodejce, technolog…, tak se podívejte na to, co vše už umíte.

Doporučuji si objevit své PROČ. Vaše PROČ se formovalo celý váš život. Proto nebude tak složité ho najít a pak objevit, co je vaše vášeň.

Další text bude předpokládat, že jste v nějaké oblasti expert a víte, kterou službu přetavíte do produktu.

Buduj databázi hodnotných kontaktů

Základní předpoklad úspěšného online prodeje (nejen online) je databáze kontaktů, kterým můžete prodávat vaše produkty. Proto je tak důležité pomocí webových stránek sbírat kontakty od všech zákazníků, kteří mají zájem o vaši službu a produkt.

Bez znalosti zákazníka, kterému budete prodávat, bude těžké něco prodat. Není možné udělat webové stránky, které budou všeobecné a prodají. Webová stránka musí jasně odpovídat na potřebu klienta a na jeho palčivý problém, se kterým se právě teď potýká.

Proto je dobré definovat si tzv. „avatara“. Na to je dobrá kniha Vydělávejte svými nápady, nebo online kurz Poznej svého zákazníka, analyzuj konkurenci & objev svůj X faktor.

Dnešní den věnuji sepsání nejvíce typických klientů. Následně si naplánuji cestu zákazníka, kterou zítra udělám v nástroji Funnelytics.

Cesta zákazníka vychází z toho, že chci přivést do své databáze co nejvíce emailů, které přes jednotlivé vstupní stránky a prodejní stránky začnu filtrovat, abych si získal jejich důvěru pro nákup stabilizačních produktů, výnosných produktů a VIP produktů.

Detaily popisuji v dalších článcích. Není kam spěchat. Tyto fáze jsou ty nejdůležitější. Udělat v definici zákazníka znamená nefunkční kampaň a malé prodeje. Po 10 letech podnikání volím promyšlenou metodu postupných kroků, které nelze přeskočit.

Není problém, když udělám v tomto kroku chybu, ale je problém, když se nemám kam vrátit a podívat se, jak mi tato chyba ovlivnila celý systém. Proto je nutné vše archivovat, zdokumentovat a promyšleně a strategicky plánovat.

Kdo neměří, nemůže hodnotit a ten kdo nehodnotí, nemůže víc vydělávat.

Myšlenka dne

Potřeba říct „já vím“, nepřichází ze skutečného vědění toho, co vím, ale z „já vím“ naslouchání. Jinými slovy, vše, co slyším nebo si myslím, filtruji přes kognitivní filtr „já vím“. Pokud reaguji na vyprávění druhých, nebo na své myšlenky slovy „já vím“, tak reaguje z pozice bytí „já vím“ (moje brnění). Považuji se za někoho, kdo je „já vím“. Pak se není čemu divit, že ve chvíli, kdy mě napadne myšlenka nebo někdo řekne něco, co je pro mě výzvou, tak přecházím do obraného módu. Začnu prokrastinovat a hledám činnosti, které mi poskytnou dopamin – hormon štěstí.

Miroslav Sázovský

Pomáhám mimořádným lidem, kteří již dosahují „nemožných“ výsledků a cílů, aby dosáhli toho, co jim stále připadá „nemožné“.

Specializuji se na transformaci leadershipu u vrcholově postavených manažerů, kteří chtějí posunout své bytí lídrem a rozvíjet leadership jako své přirozené sebevyjádření za každé situace bez ohledu na okolnosti.

Chci lidem dělat skutečný rozdíl v jejich životech, aby mohli mít větší svobodu bytí a svobodu jednání, klid na duši, jasnost, život který milují a mohli tak inspirovat své děti a ostatní. Jedině tak mohou být lídry a efektivně uplatňovat leadership jako své přirozené sebevyjádření.