Milionová výzva – Den 06

Jak být lídr trhu a efektivně uplatňovat leadership na cestě za pasivním příjmem milion korun ročně.

Každý pátek nepracuji a věnuji se svému synovi (1,5 roku). Musím se přiznat, že na začátku projektu je pro mě těžké nastavit si hned po ránu kontext dne, abych dokázal celý den být přítomný a měl jeho přítomnost k potěšení.

Tento intelektuální odpočinek je klíčovou složkou úspěšného dosažení mise. Získáte tak strategický nadhled a napadnou vás nové myšlenky. Využijete-li decentralizaci vašeho vedení, tak ostatní členové týmu mohou pracovat na úkolech. Moje žena Eva dnes točila videa, koučovala své klienty a dohodla natočení referencí do našeho projektu.

Procházka, hraní si s autíčky, čtení pohádek, zpívání, kreslení, odpolední spánek, pozorování zázraků přírody. Jsem vděčný, že ho mohu doprovázet na cestě k jeho samostatnosti.

Přestože jsme si jen hráli, tak jsem Williamovi formou prožitku vysvětloval základy úspěšného podnikatele a myšlení lídrů.

Strategie

Nejdříve jsme si společně uvědomili, jak klíčové je zvolení správné strategie. Mohli bychom na pískovišti stavět hrad vlastníma rukama, pomocí lopatky, nebo si na to vzít bagr a buldozer v jednom. Správné zvolení strategie, jak stavět hrad z písku nám umožní mít více času na klouzačky a skákání do dálky a dosažení našeho záměru. To samé platí v online podnikání. Můžete jít metodou pokus omyl, studovat různé kurzy a postupy, nebo si můžete vybrat již ověřenou strategii, následovat ji a rovnou se dát do práce.

Vize

Pokud budeme chtít udělat pudink, tak je jen na nás, jak velkou nádobu zvolíme. Nemůžeme dostat hodně pudinku, když budeme ve své vizi mít jen malou nádobu. Jinými slovy, myslete ve velkém a stanovte si cíle, které budou větší, než jste vy sami.

Úspěšní lídři jednají přes své PROČ, přes svůj smysl a něco, co je větší, než jsou oni sami, protože vědí, že lidé nekupují, co děláte, nebo jak to děláte, ale proč to děláte.

Mapa

Na každé cestě vám vždy pomůže mapa, kterou již v minulosti někdo udělal. Dnes jsme vytvářeli mapu online úspěchu, aneb neobvyklý plán, jak vytvořit z nuly výdělečný online byznys.

Cesta zákazníka

Každá formička se musela pomocí nohy zmáčknout, aby mise byla splněna. To samé platí i v online podnikání. Pokud nemáte vymyšlenou cestu zákazníka (funnel), tak se vám zákazník na vašich stránkách může ztratit. Možná to sami znáte. Během čtení na vás vyskakují reklamy, další odkazy na články nebo jiné zdroje informací. Nakonec skončíte na jiném webu u jiného videa.

Problémy

Úspěch jakékoliv mise vychází z připravenosti lídra a jeho týmu na řešení problémů, se kterými počítal. Proto strategická porada a připomenutí již prožitých chyb nebo popsání možných chyb, vás může připravit na situace, se kterými se budete potýkat takovým způsobem, že zachováte chladnou hlavu a vše vyřešíte jako lídr.

Dopřejte si odpočinek a buďte přítomní své rodině a těm, které milujete. Vaší životní misí není 1.000.000,- Kč, ale sám život a žití ve vztahu s ostatními.

Miroslav Sázovský

Pomáhám mimořádným lidem, kteří již dosahují „nemožných“ výsledků a cílů, aby dosáhli toho, co jim stále připadá „nemožné“.

Specializuji se na transformaci leadershipu u vrcholově postavených manažerů, kteří chtějí posunout své bytí lídrem a rozvíjet leadership jako své přirozené sebevyjádření za každé situace bez ohledu na okolnosti.

Chci lidem dělat skutečný rozdíl v jejich životech, aby mohli mít větší svobodu bytí a svobodu jednání, klid na duši, jasnost, život který milují a mohli tak inspirovat své děti a ostatní. Jedině tak mohou být lídry a efektivně uplatňovat leadership jako své přirozené sebevyjádření.