Nejsem motivační kouč – pomáhám lidem vítězit

Ve většině motivačních knihách nebo přednáškách „odborníci“ obvykle vysvětlují všelijaké poučky, návod, metody a kroky, jak pozitivně nastavit mysl, abyste dosáhli výsledků. Budu upřímný, mapu na pomyslný vrchol vaší kariéry nikde nekupíte, jinak by tam byly davy.

Měl jsem možnost koučovat lidi, kteří byli na začátku a měli velkou odvahu. Také ty, co dosáhli vrcholu, kde se rozhlíželi a připadalo jim nemožné posunout se dál. Když koučujete skutečně úspěšné, bohaté a chytré lidi, tak zjistíte, že všichni mají jedno společné: Neustále dosahují ultimátních výsledků.

Jsem ultimátní kouč

Co to znamená? Ultimátní kouč koučuje lidi, kteří se netěší jen z dobře odehraného zápasu, skvěle odkoučovaného klienta, finančně nejlepšího roku nebo uzavření dobrého kontraktu. Spokojí se jen s mimořádnými výsledky a jedinečnou kariérou, která nastavuje laťku ostatním. Často říkají: „Jedinečnost, nemá soupeře.“

  • Jsou to lidé, kteří svůj tým dostanou na vrchol tabulku a tam ho udrží několik sezón.
  • Jsou to lidé, kteří se nespokojí jen s prvním místem v tabulce úspěšných firem, ale transformují celý obor.
  • Jsou to lidé, kteří z nuly vybudují milionové podnikaní a nasadí laťku tak vysoko, že ostatní se ani nepokusí jim konkurovat.
  • Jsou to lidé, kteří vědí, že vítězit je spojeno s nemilosrdnou cestou na vrchol, na které budou muset velmi často spoustu lidí zklamat.

Tito lidé jsou nezastavitelní a neúprosně usilují o to, aby byli úspěšnější než ty úspěšní. Nikdo jim nemusí říkat, jak to mají dělat a ani je nemusí kopat do zadku, aby šli do akce. Když spadnou, firma jim zkrachuje, přijdou o významného klienta, prohrají důležitý zápas, tak vstanou ze země, opráší prach, utřou slzy, vyčistí si rány a založí novou firmu, získají ještě lepšího klienta a nevyhrají jen jeden zápas, ale dovedou celý tým k výhře celé sezóny.

Moji klienti se neženou za bohatstvím, slávou nebo největším počtem followerů na sociálních sítích. To vše je jen následkem toho, kdo jsou a jaké mají výsledky. Jejich pohonem je něco, co je přesahuje: zanechat za sebou dědictví, nesmrtelnost, hon za přízraky nebo odkazem.

Vím, že každý, kdo tohle má již za sebou teď řekne, že o tom život není. Pokud však znáte pachuť vítězství, nikdy se ji nezbavíte. Bude vás pronásledovat jako váš stín a ať chcete nebo ne, začnete vítězit v jiném oboru. To jsou moji klienti – dravci s chutí vítězit, ale přitom žít život, který milují.

Chcete vítězit?

Nejsem kouč, který vám bude říkat, co musíte dělat, abyste vítězili. Nesmlouvavě vám popíšu obrázek toho, co je fundamentálně důležité na čem skutečně záleží, abyste zvládli překážky a výzvy, jež se vám pletou do cesty, zpomalují vás a ohrožují vaši vytvořenou vizi budoucnosti.

Můžete očekávat, že vám představím akční plán na dosažení úspěchu a návod, jak v sobě rozvíjet neúnavnost, záměrnou pozornost a integritu. Jedno bez druhého se neobejde. Až spolu skončíme, tak vám už nikdo nikdy nebude muset říkat, jak se stát lídrem a efektivně uplatňovat leadership, jelikož vy jím budete a budete leadership uplatňovat jako své přirozené sebevyjádření za každé situace bez ohledu na okolnosti.

Od roku 2009 jsem svědkem vítězství na té nejvyšší úrovni, ale i proher takové velikosti, že se vám o tom ani nezdá. Viděl jsem plakat celé týmy a zavírat fabriky, které mohli patřit mezi jedničky v oboru. Zažil jsem raketové vzestupy a pády velkých hráčů. Na vlastní kůži jsem prožil, jako to je přijít během jedné hodiny o 2,5 milionu korun a nemít zadní vrátka. Slyšel jsem vyprávět podnikatele, který chtěl změnit svět a pak skočil z mostu a zanechal za sebou rodinu s miliónovými dluhy. Dnes, když píšu tento text, tak mám možnost vidět podnikatele, který během jednoho roku dokázal svůj obrat zvýšit 10krát.

Chcete skutečně vítězit?

Zavedu vás do nemilosrdného a krutého elitního soutěžení a nasměruji vás na cestu, kterou na žádné mapě nenajdete. Cestu, po které chodí je ti nejlepší z nejlepších, na kterou nesvítí žádné lampy a nemá upravený povrch.

Jak říká jeden z nejlepších koučů na světě:

„Je to cesta do ráje, která začíná v pekle.“

Tim Grover