Opravdu víte, co chcete?

Jak si stanovujete své cíle a vize budoucnosti?

Možná vám bude tento text připadat velmi povědomý a budete mít pocit, jako bych mluvil právě o vás. V roce 2016 jsem se dostal na vrchol kariérního úspěchu. Stál jsem na vrcholu tohoto konvenčního žebříku a když jsem se rozhlédl, tak jsem zjistil, že je opřený o špatnou zeď.

Honil jsem se za cíli, které byly jen prostředkem k dosažení mé vize budoucnosti. Věnoval jsem velké úsilí, abych měl titul stavebního inženýra, abych pracoval ve vedení nadnárodní firmy, abych jako CEO vedl výrobní fabriku, abych se stal uznávaným konzultantem v oboru. Dělal jsem vše, abych si zvýšil status a zbohatl jsem, protože jsem si myslel, že tyto věci mě učiní šťastným.

Ohněte svou realitu

Co kdybyste se zaměřili na to, co VÍTE o tom, co vás dělá šťastnými, co vás naplňuje, je pro vás důležité a na čem vám ve vašem životě nejvíce záleží, místo toho, abyste se honili za bezcennými cíli, které vás ve výsledku nenaplní pocitem štěstí, lásky a svobody?

Zamyslete se nad tím, co vám druzí říkají o cílech, jak si stanovujte cíle a co prožíváte, když cíle dosáhnete. Určitě si všimnete toho, na co jsem přišel i já. Rozdíl mezi žitím v přítomnosti z vytvořenou budoucnosti a honěním se za cílem má zásadní rozdíly.

Až budu mít ………, tak budu šťastný, vše bude lepší, budu se mít dobře.

vs.

Pracuji na projektu, který mi sám o sobě přináší štěstí, radost a naplnění. Samotný projekt je zdrojem štěstí, moci, svobody a klidu na mysli. Zanechávám za sebou nesmazatelnou stupu a dědictví.

Tři nejdůležitější otázky

Vishen Lakhiani ve své firmě sestavil metodu kladení si 3 nejdůležitějších otázek, které vám změní vaši budoucnost. Tyto tři základní otázky doporučuji dělat s lidmi, na kterých vám záleží, se kterými chcete vytvořit osobní spojení a kterým chcete udělat skutečnou změnu v jejich životě.

Pokud žijete svůj život v přítomnosti z vytvořené budoucnosti, tak je váš způsob jednání ovlivněn kontextem vašich nejhlubších tužeb. Vaše vytvořená budoucnost totiž nebude tvořena penězi, majetkem a jinými věcmi, které pro vás nejsou skutečně důležité, ale jsou to jen postupové cíle, které vám pomohou v přítomnosti žít život, který milujete.

Vaše vytvořená budoucnost je místem, do kterého nesměřujete, ale ze kterého přicházíte.

Návod, jak si vytvořit vytvořenou budoucnost pomocí tří nejdůležitějších otázek

Na každou otázku odpovídejte jen 3 minuty. Cílem není mít podrobný plán, ale nechat vaši intuici a srdce, aby vám dovolilo říct to podstatné, co je pro vás důležité a na čem vám skutečně záleží.

1) JAKÉ ZÁŽITKY/ZKUŠENOSTI, CHCETE MÍT?

Kdyby peníze a čas nebyly problém a nemusel bych nikoho žádat o svolení, po jakých zážitcích by toužila má duše?

Jaké místo chcete navštívit? Na jakém místě chcete žít? Jaké jsou vaše ideální životní podmínky pro váš život? Jaká dobrodružství chcete zažít? Jakou chcete mít zábavu? Jaké chcete mít úspěchy?

2) JAK SE CHCETE ROZVÍJET?

Jak se musím rozvíjet, abych mohl mít výše zmíněné zážitky? V jakého člověka musím vyzrát?

Jaké dovednosti a vědomosti chcete umět na mistrovské úrovni? Kdo chcete být? Jaké je vaše ideální já?

3) JAK CHCETE PŘÍSPĚT?

Jestliže mám výše zmíněné zkušenosti a tak pozoruhodným způsobem jsem se rozvíjel a rostl, jak to mohu světu oplatit?

Jak chcete pomáhat své rodině a vaší komunitě? Jaký druh dědictví za sebou chcete zanechat?

Zdroj obrázku je Mindvalley

Doporučuji vám i skvělou knihu od Vishen Lakhiani – The Code Of The Extraordinary Mind