Otázka, na kterou se musíte sami sebe zeptat

Je to tak. Každý podnikatel prokrastinuje. Protože prokrastinace získala špatnou pověst, tak se o tom moc nemluví. Chronické odkládání věcí a úkolů, kterým jste dali své slovo a slib může mít vážné následky nejen pro vás, ale i pro váš tým.

Většina vizionářských lídrů řeší neustálé přicházení nových nápadů. Velmi často se mě klienti ptají na to: „Jak udržet své nápady neustále v pohybu, přitom se nezaseknout, když vám přijdou další skvělé nápady, ale vy se už cítíte zahlcení?“

Hlavním důvodem, proč prokrastinujete v době, kdy dostanete nový nápad je to, že si pokládáte špatnou otázku.

Jestli jste vizionářský lídr jako já, tak vám budou probíhat podobné myšlenky: „Uff… tenhle nový nápad je ještě lepší než ty předchozí. Tohle je ještě více vzrušující. Tohle skutečně chci dělat. Jak to teď mám udělat?“ To jsou ale špatné otázky.

Pokud si začnete klást otázku, JAK byste to mohli udělat, tak si vizualizujete způsob, jak to děláte, jak dosahujete nových výsledků. To je ale PROBLÉM. Vy teď nemůžete dosahovat nových výsledků, protože nemáte kapacitu, energii a čas se novému nápadu věnovat.

Tou správnou otázkou je, KDO?

„Koho potřebuji, aby se tato nová myšlenka mohla uskutečnit?“

Když totiž přejdete z myšlenky „Potřebuji to dosáhnout svým vlastním úsilím,“ na nastavení mysli „Dosáhneme toho,“ získáte čas a energii. Zjistíte, že realizace nových nápadů je možná prostřednictvím svého týmu. Je nutné přejít z nastavení mysli „JAK toho dosáhnu?“ na nastavení mysli „KDO mi s tím pomůže?“

Koho potřebujete jako součást vašeho týmu, abyste toho mohli dosáhnout? Možná to je jen jedna osoba a bude vám stačit si s ní o tom promluvit. Místo frustrace cítíte nadšení, protože váš nápad se realizuje a vy se můžete věnovat tomu, čemu jste již v minulosti dali slovo a slib. Váš tým pracuje na realizaci vašeho nápadu.

Kdo je tedy váš KDO?

Nemůžete dělat všechno, proto je nutné nezaseknou se na JAK, ale soustředit se na KDO.

Jste-li lídr, který vede svůj tým a sám sebe do budoucnosti, která by se bez něj jinak nestala, tak potřebujete být i dobrým koučem. Abyste mohli být dobrým lídrem a dobrým koučem, tak potřebujete někoho, kdo povede vás a bude vás koučovat. Jinými slovy, nemůžete být dobrý doktor, který sám nechodí k doktorům, protože jim nevěří a myslí si, že se nejlépe vyléčí sám.

Kontaktujte mě! Miluji koučování, vedení lidí a práci s nepořádkem v myšlení druhých lidí. Sám jsem koučovaný, abych jako lídr mohl efektivně uplatňovat leadership jako své přirozené sebevyjádření při každé příležitosti bez ohledu na okolnosti.