PARADOX úspěchu

Podnikal jsem 12 let, když jsem se kolem sebe rozhlédl a uvědomil jsem si, že jsem po žebříku úspěchu vyšplhal až na vrchol, ale žebřík je opřený o špatnou zeď. Ano, v roce 2016 jsem se rozhlédl a jako uznávaný konzultant ve stavebnictví jsem si uvědomil, že má cesta na vrchol úspěchu od začátku neměla ve své vizi nic o štěstí, rodině, svobodě bytí, svobodě jednání, míru v mysli, zábavě a sebenaplnění.

Jak říká Lily Tomlin: „Potíž krysy – i když vyhraje, stále bude jen krysa.“

I já jsem žil v tomto světě. Ve světě konvenčního úspěchu. Konvenční úspěch poznáte tak, že vás lidé obdivují za váš úspěch, ale vám to nedává pocit sebenaplnění, pocit štěstí, radosti a zábavy, o kterém jste snili.

Když jsem byl na vrcholu své profesní kariéry, tak jsem se cítil jako čtvercový kolík v kruhovém otvoru. Byl jsem znuděný a práce na projektech mě spíše vyčerpávala. Přestože jsem nebyl sám, tak jsem se cítil osaměle. Přál jsem si, abych se mohl stýkat s komunitou profesionálů jako jsem byl já, ale kdykoliv jsem přišel do společnosti lidí v mém oboru, měl jsem pocit, že jsem nejzajímavější osobou – byl jsem ve špatné místnosti. Nebylo to tím, že jsem byl o sobě přesvědčený, jak jsem dokonalý a úžasný, ale jak jsem viděl svět a jaký jazyk jsem používal.

Snil jsem ve velkém, ale bylo opravdu těžké jít si za tím, co pro mě bylo skutečně důležité a na čem mi záleží. Držel jsem se zpět. Dosahoval jsem skvělých výsledků, ale ve skutečnosti to pro mě nic neznamenalo.

Nikdy jsem neměl projekt, který byl větší, než jsem já sám a nevytvořil jsem závazek, který by změnil vše. Přestože jsem si dovolil v některých oblastech svého života užívat dobrodružství a zážitky, tak jsem nebyl ochotný tento model života pustit do všech oblastí života. Moje morální a společenské přesvědčení mě držely zpět a našeptávaly mi, co by se mělo a co musím.

Moje budoucnost by se dala nakreslit lineární křivkou s 10% sklonem (růstem). Mohl jsem předvídat, jak tato pravděpodobná / téměř jistá budoucnost bude vypadat. Při pohledu zpět, jsem viděl rovinu tvořenou mými úspěchy, tvrdou prací a úsilím. Při pohledu vpřed, jsem viděl strmou nepřekonatelnou zeď všech možností. Moje konvenční myšlení mi dovolovalo přemýšlet o rozvoji kariéry a úspěchu 2x až 3x. Můj konvenční úspěch nezohledňoval to, co mám rád, na čem mi skutečně záleží a co je pro mne důležité. Mé projekty mi neposkytovali PFP (power, freedom, peace of mind).

Jsou pro vás má slova povědomá? Prožíváte stejné pocity?

Před třemi roky jsem udělal velké rozhodnutí vyžadující si odvahu a odhodlání a přijetí závazku. Rozhodl jsem se, že tři roky se budu učit od těch nejlepších na světě. Budu investovat stovky tisíc korun, velké množství času a energie, abych mohl své dosavadní znalosti a zkušenosti doplnit o chybějící know-how, které mě bude naplňovat, posilňovat, poskytovat mi svobodu bytí, svobodu jednání a mír na mysli (PFP).

Odvaha a odhodlání
Obrázek je inspirován učením od Dan Sullivan

Nemusíte dělat tak dramatickou změnu ve svém životě jako já (odchod z oboru). Můžete se nechat vést a koučovat, abyste mohli ve svém oboru dosahovat exponenciálních výsledků a žít život, který milujete, a přitom pro sebe získat 10x více času a 10x více úspěchu, bohatství, radosti a štěstí.

Nenabízím vám nějakou kouzelnickou hůlku nebo zaklínadlo, které z vás udělá mávnutím proutku sebenaplněného člověka, který žije své PROČ. Většinou to trvá 1 až 3 roky. Sám jsem si tím procesem prošel, proto teď mohu říct:

„Přestože nejsem tak chytrý, bohatý a úspěšný jako jsou moji klienti, tak žiju život svých snů. Dělám to, na čem mi skutečné záleží a co je pro mě důležité. Moje práce a projekty mi poskytují PFP (power, freedom, peace of mind)“.

Každý rok pomáhám jen pěti již úspěšným lidem, kteří mají nebo chtějí mít velký dopad, aby pro sebe objevili kód výjimečnosti a mohli začít žít exponenciální život.

Proč jen pěti? Dobrý lídr, může kvalitně vést jen 5 lidí.

Na rok 2020 mám už jen 2 volná místa. Chcete se sejít a zažít, co znamená exponenciální strategický koučink?

Napište mi na můj email nebo mi zavolejte, rád se s vámi potkám.

Moje služba není pro každého a mohu pomoci skutečně jen těm, kteří jsou již úspěšní a v nějaké oblasti svého života již zažili velkých úspěchů, ale přesto mají pocit, že některé věci jsou pro ně nepřekonatelné a nemožné.

Například: Jsem velmi úspěšný majitel firmy, ale doma se mi rozpadá vztah, protože nemám na ně tolik času, kolik bych chtěl. Jsem dobrý lídr v práci, ale doma mi to nejde.

nebo

Zvýšili jsme 2x náš objem produkce, 2x více vyděláváme, ale také máme 2x více práce a všichni se již cítíme přetížení, unavení a neustále někdo z našeho týmu odpadá. Mám pocit, že pokud přestanu tak tvrdě pracovat, tak vše padne.