Ve spoustě projektů budete vést sami sebe, ale pokud to s podnikáním myslíte vážně, tak vše budete vytvářet tak, abyste svou firmu mohli někomu předat, popřípadě prodat. Jak tedy postupovat, abyste byli úspěšní?
Lídr musí mít jasno v tom, co cílem každé akce. Není možné dělat nějakou akci, když nemáte stanovený cíl, protože pak nejednáte v přítomnosti z vytvořené budoucnosti přes vytvořený kontext.
Akce musí mít jasně stanovený cíl a požadovaný výsledek celé akce. Každý člen týmu musí chápat hlavní velkou myšlenku vašeho projektu. Tím nejdůležitějším, co každý člen týmu musí pochopit je záměr, se kterým se pouští do akce.
Jedině akce může změnit vše, ale bez definice záměru akce a jejího smyslu nemůžete dosáhnout úspěchu.
Každá akce musí mít jasně stanovené priority, které musí být jednoduše prezentovány, aby je každý člen týmu chápal. Pokud podnikáte sami a vedete jen sami sebe, tak tohle je pro vás jednou z nejtěžších částí úspěšného podnikání. Váš mozek vám totiž nedovolí pochopit, že existuje něco, co nevíte, že nevíte. Takže žijete v iluzi reality, že vše chápete a všemu rozumíte, nebo naopak stále říkáte, že ještě nevíte všechno a nejste tak dobří. Proto se vám vyplatí být součástí nějaké skupiny, mentoring klubu, ve kterém dostanete zpětnou vazbu, můžete se zeptat, zda lidé rozumí vašemu záměru.
Většina lidí ve firmách nebo i podnikatelů tvrdí, že nemají čas na analýzy efektivity a zvolených tektit, které každý den dělali. Nejlepší týmy a nejúspěšnější firmy se po každém dnu nebo po každém úkolu setkají nebo reportují zhodnocení průběhu a udělají tzv. „debrief“. Na takovém setkání je zapotřebí zhodnotit jednotlivé kroky, postupy a efektivnost zvolené taktiky.
Představte si, že každý den zakončíte zpracováním si svého debriefu, kde zhodnocujete celý den nejen z pohledu práce na projektech, ale i svého zdraví, vztahů, partnerství, jídla a dalších oblastí lidského zájmu.
Vypracujte si svou každodenní analýzu toho:
Tento proces zkoumání vašeho dne je velmi důležitý a vytvořte si z něj návyk. Navrhuji vám, aby tento proces probíhal každý den u večeře s celou rodinou. Navzájem se oceňte, za to, co druzí dokázali a podpořte je v případě nezdaru. Nastavte si navažme růstovou mysli. Aby tento model byl úspěšný, musí být používán stejný formát i terminologie u všech týmů nebo členů rodiny.