Pozor na nadšeného klienta, který hned říká ANO

Většina koučů reaguje tímto způsobem:

  • (klient) ANO, jdu do toho.
  • (kouč) Super! Vystavím vám fakturu a můžeme se pustit do práce.

Exponenciální úspěšní koučové:

  • (klient) ANO, jdu do toho.
  • (kouč) Na chvilku zpomalme. Nechci, abyste se druhý den cítil šatně, že jste se zaregistroval. V minulosti jsem již pár takových klientů měl. Říkali „ANO, jdu do toho“, ale ve skutečnosti se ještě nerozhodli. Většinou se stalo, že brzy skončili. Pravdou je, že většina lidí skončí dříve, než začnou.

Tohle nechci připustit, proto mi odpovězte na následující otázky:

  • Co budete dělat, když to bude těžké a nepříjemné?
  • Co budete dělat, pokud budete mít pocit, že jste uvízli a nejde vám posunout se dál?
  • Co budete dělat, když pro vás budou peníze na prvním místě?

Dokud mi nedopovíte na tyto otázky, tak vás nemohu nechat stát se mým klientem. Nehledám jen „ANO. Pracuji s klienty jen tehdy, když je to nejenom z vaší strany, ale i z mé strany „Jednoznačně ANO“.

Kdy jste naposledy řekli velmi rychle ANO, aniž by jste si ověřili, že váš klient skutečně myslí „Jednoznačně ANO“?

Miroslav Sázovský

Pomáhám mimořádným lidem, kteří již dosahují „nemožných“ výsledků a cílů, aby dosáhli toho, co jim stále připadá „nemožné“.

Specializuji se na transformaci leadershipu u vrcholově postavených manažerů, kteří chtějí posunout své bytí lídrem a rozvíjet leadership jako své přirozené sebevyjádření za každé situace bez ohledu na okolnosti.

Chci lidem dělat skutečný rozdíl v jejich životech, aby mohli mít větší svobodu bytí a svobodu jednání, klid na duši, jasnost, život který milují a mohli tak inspirovat své děti a ostatní. Jedině tak mohou být lídry a efektivně uplatňovat leadership jako své přirozené sebevyjádření.