Zamilujete si překážky

Při vedení a koučování lídrů jsme si všiml, že jakákoliv překážka, která se jim zobrazí na cestě za cílem, se jim jeví jako problém. Problémy se pro ně stávají noční můrou, která jim nedá spát. Často se staví do role někoho, kdo problémy musí řešit (tzv. problem solver). Někteří lídři dokonce mají své nevědomé přesvědčení: „Musím to mít složité a těžké, abych mohl dokázat, že jsem dostatečný.“ Jinými slovy, sami si vytvářejí problémy, aby je pak mohli řešit.  

Bez překážek nemůže dojít k průlomu v dosažení cílů

Překážky jsou živnou půdou pro vaší vytvořenou budoucnost. Nepíšu zde o běžných překážkách, ale o překážkách, které se na vaší cestě objevují z vytvořené budoucnosti, která je větší, než jste vy samotní. Nejsou to překážky nevědomě vytvořené, abyste mohli být „problem solver“, ale jsou to vytvořené překážky z vámi vytvořené budoucnosti, která je větší, než jste vy samotní.

Například mou vytvořenou budoucností, která je větší, než jsem já sám je každý kvartál vydat jednu dětskou vzdělávací transformační ilustrovanou knihu s cílem, aby si tyto ilustrované příběhy přečetlo 10.000.000 dětí na světě. Peníze získané z prodeje knih a ostatních doplňkových aktivit (cíl 100.000.000) věnovat na charitativní projekty pro děti.

Tato vize mi vytváří vytvořené překážky, které mě na mé cestě zpomalují, ale zároveň mi umožňují vytvoření možnosti průlomu v mé produktivitě. Jedna překážka se dá nazvat – peníze: „Jak dosáhnout toho, aby si knihy přečetlo 10.000.000 dětí, když nyní nedisponuji kapitálem, na masivní celosvětové kampaně?“

Budoucnost, která by se vůbec nestala

Vytvořené překážky se transformují na akci, kterou byste nikdy nedělali. Jinými slovy, pokud si nevytvoříte budoucnost, která je větší, než jste vy samotní, tak nemůžete řešit překážky, které by se nikdy nestali. Jedině akce může změnit vše a váš cíl musí být filtrem na vše, co budete dělat.

Být lídrem znamená vytvářet překážky, které by se bez vás vůbec nestali a těšit se z nich, protože vám umožní přicházet z nepředstavitelné budoucnosti a z ní jednat.

Kdybych si stanovil, že najdu nakladatelství, které vydá jednu mou knihu, tak se mi to určitě nějak podaří. Prodal bych možná pomocí mých kampaní a aktivit kolem 5.000 až 7.000 výtisků. Měl bych dobrý pocit, ale nemusel bych hledat jedny z nejlepších koučů na světě, aby mě koučovali a pomohli mi uvidět svět, ve kterém se můj cíl – 10.000.000 dětí si přečte mé knihy- stal realitou. Nikdy bych se nezbýval překladem knihy a nesdílel tento článek.

PZN: Knih britské spisovatelky J. K. Rowlingové – Harry Potter se celkem na celém světě prodalo okolo 450 miliónů výtisků. Knihu Harry Potter a relikvie smrti si koupilo 11 milionů kupujících během prvních 24 hodin. Celosvětové hnutí, které Rowlingová vytvořila je úžasnou inspirací.

Potřebujete strategický leadership a strategický koučink

Kdykoliv mi klienti řeknou, že jejich firemní nevědomé přesvědčení zní: „musíme přežít“, tak jim řeknu, že pokud teď jen přežívají, tak je to jen z důvodu, že mají malé cíle bez strategie a taktiky růstového 10x nastavení mysli. Řeknu jim, že zatím v jejich společnosti nemají exponenciální vedení a strategický koučink lídrů.

Ve většině těchto organizacích zjistíme, že překážky jsou pro jejich vedení problém, který jim nedá spát, nebo si v něm vedení libuje, jelikož mohou ostatním dokazovat, že jsou lepší než ostatní.

Jak to máte vy?

Vytváříte si překážky, které se vám stávají živnou půdou vašich cílů z vytvořené budoucnosti, nebo jsou pro vás překážky jen dalším psychologickým kontextem způsobující problémy?

Jednejte v přítomnosti z vytvořené budoucnosti, ze které přicházíte, místo poslouchání všeobecných příběhů založených na minulosti o tom, co je možné.